Lipjani me 30 fshatra mbesin pa ujë

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 07:13 | Nga Ekonomia Online

Kompania Rajonale e “Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se rreth 30 fshatra të Lipjanit si dhe qyteti do të mbesin sot pa ujë.

Sipas njoftimit, kjo do të bëhet për shkak të punimeve të KEDS-it.

“Prishtinë, 18 nëntor – Të nderuar konsumatorë të komunës së Lipjanit, pasi kemi marrë informacione nga  KEDS, nesër më datë 19 nëntor 2021 , e premte do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nëpër këto stacione të pompimit: Lipjan, Konjuh, Vrellë dhe Sllovi duke filluar nga ora 10:00-15:00.

Me këtë rast pa furnizim me ujë të pijshëm do të mbesin qyteti i Lipjanit në tërësi, të gjitha bizneset në drejtim të QMI-së dhe 30 fshatra të komunës së Lipjanit”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme