Lirohet nga detyra Nenad Rikalo – Sejdiu thotë se dita e mirë shihet në mëngjes

Prishtinë | 02 Shk 2019 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marr vendim për të liruar nga detyra Ministrinë e Bujqësisë ,Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo.

PSD-ja kishte vënë kushtë që Rikalo të lirohet nga detyra se në të kundërtën nuk do të votonin buxhetin për këtë vit.

Ky vendim i Kryeministrit, është mirëpritur  nga deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiut.

“Dita e mirë shihet në mëngjes! 1. Rikallo u shkarkua”, ka shkruar Sejdiu në rrjetin social Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme