MAShT-i pastron hapësirat e veta, Bytyqi i pari

Prishtinë | 15 Sht 2018 | 09:01 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Ditën Ndërkombëtare të Pastrimit të Mjedisit, zyrtarët e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë kanë bërë pastrimin e hapësirave (oborrit) të këtij institucioni, si pjesë e aksionit të nisur nga Qeveria e Kosovës.

Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishte edhe ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, raporton EkonomiaOnline.

Sot, pothuajse të gjitha komunat e Kosovës kanë ndërmarrë iniciativën për pastrim të Kosovës. Këtyre aktiviteteve është paralajmëruar se do t’i bashkohen mijëra qytetarë, në mesin e tyre edhe zyrtarë të lartë shtetëror.

Lexo më shumë:

Të ngjashme