Matoshi i mobilizuar për pastrim

Prishtinë | 15 Sht 2018 | 09:39 | Nga

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, është mobilizuar herët për t’ju bashkuar aksionit për pastrimin e Kosovës, shkruan EkonomiaOnline.

LEXO Edhe:  Vullnetarë të shumtë i bashkohen pastrimit të Kosovës

“Të mobilizuar për një aksion madhështor për pastrimin e Kosovës,” ka shkruar Matoshi në Facebook.

LEXO Edhe: MAShT-i pastron hapësira e veta, Bytyqi i pari

Aksioni do të mbahet në të gjithë Kosovën dhe pritet t’i bashkohen mijëra vetë.

 

Të ngjashme