Mbërrijnë në ANP “Adem Jashari”, dy prej të lënduarve në Ferizaj për tu transferuar në Austri

Prishtinë | 09 Jan 2021 | 13:41 | Nga Ekonomia Online

Enver Xhokli dhe Fidan Gashi, dy nga të lënduarit rëndë nga shpërthimi i bombolës së gazit në një restorant në Ferizaj, kanë mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të  Prishtinës, ” Adem Jashari”, ku nga ora 14:45, do të nisen për në Grac të Austrisë për shërim, raporton Ekonomia Online.

Në Aeroport për t’i përcjellë ata kanë qenë edhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe Ambasadori  i Austrisë në Kosovë,  Christoph Weidinger.

Të ngjashme