Mbi 1 mijë e 500 gjoba të shqiptuara për mosrespektim të masave anti-Covid

Prishtinë | 17 Sht 2021 | 09:54 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se ka shqiptuar 1 mijë e 561 tiketa për mosrespektim të masave anti-Covid.

Ndërsa, për mosrespektim të rregullave të komunikacionit Policia ka shqiptuar 1 mijë e 570 gjoba.

Në 24 orët e fundit kanë ndodhur 50 aksidente trafiku, ku nga këto aksidente 23 kanë qenë me të lënduar dhe 27 të tjera me dëme materiale.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme