Mbi 1 mijë e 700 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Prishtinë | 14 Jan 2022 | 10:02 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shqiptuar 1 mijë e 712 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 433 gjoba për mosrespektim të ligjit anti-COVID.

Aksidente me të lënduar, në 24 orët e fundit janë gjithsej 15, ndërsa me dëme material 27.

Ndryshe, në statistikat e përgjithshme të policisë bëhet e ditur se 22 persona janë arrestuar dhe 18 janë dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme