Mbi 12 mijë raste aktive me Covid-19 në vend

Prishtinë | 18 Sht 2021 | 08:26 | Nga Ekonomia Online

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe 12 mijë e 464 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 279 raste të reja, 19 viktima dhe 1,269 pacientë të shëruar, njofton Klankosova.tv.

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë 18 mijë e 960 vaksina kundër virusit korona.

Të ngjashme