Mbi 2 mijë gjoba për ata që nuk respektuan masat anti-Covid

Prishtinë | 12 Sht 2021 | 10:02 | Nga Ekonomia Online

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që të rikthehen masat antiCOVID, është shtuar edhe numri i gjobave të shqiptuara nga Policia e Kosovës në bazë të ligjit COVID-19.

Kësisoj në 24 orëshin e fundit janë shqiptuar 2 mijë e 65 gjoba për të gjithë qytetarët.

Poashtu edhe për bizneset që nuk kanë respektuar masat e marra nga Qeveria.

Duhet përkujtuar që si pasojë e ngritjes së numrit të të infektuarve dhe të viktimave nga koronavriusit, Qeveria ktheu masat antiCOVID në mesin e tyre edhe orën policore e cila nis nga ora 22:00, deri në ora 05:00.

Të ngjashme