Mbi 800 gjoba u shqiptuan gjatë të dielës për shkelje të masave anti-Covid

Prishtinë | 12 Pri 2021 | 08:56 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit ka gjobitur 835 persona për shkelje të masave anti-COVID.

Në njoftimin e Policisë thuhet po ashtu se gjatë 24 orëve të fundit, në tërë Kosovën janë shqiptuar 1.009 tiketa trafiku për kundërvajtësit në komunikacion.

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 34 aksidente trafiku prej të cilave 20 pa të lënduar, 14 me të lënduar dhe asnjë me fatalitet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme