Mërgimtari në Suharekë dhuron 500 euro për Handikos-in

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 18:15 | Nga Ekonomia Online

Mërgimtari, Hysni Bajselmani ka ndihmuar Handikos-in në Suharekë, me vlerë prej 500 euro.

Ky gjest i mirë dhe human e ka bërë të ndihet krenar edhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, i cili ka thënë se:

“Mërgimtari Hysni Bajsemani ka dhuruar një donacion për Handikos në vlerë 500 euro. Është e rëndësishme kur humanizmi bëhet vlerë e shoqërisë, andaj unë jam krenar me qytetarët tanë.”

May be an image of 2 people, people standing, tree and outdoors

Të ngjashme