Mërgimtari thotë se qëllimisht iu shpua goma duke kaluar nëpër Serbi

Prishtinë | 04 Jan 2020 | 13:59 | Nga Ekonomia Online

Një mërgimtar që vendosi t’i kalojë festat e fundvitit me familjarët e tyre, hasi në vështirësi gjatë rrugës për t’u kthyer në vendin ku jeton dhe vepron.

Sipas disa fotografive disa mërgimtarëve qëllimisht u janë shpuar rrotat e veturave me thikë.

“Në këpucët e tyre kanë thika dhe i shpojnë gomat. Menjëherë aty afër qëndron një golf dysh që ka lidhje me vullkanizorin dhe aty për aty i ndërrojnë gomat – një gomë e përdorur kushton 70 euro”.

“Këtu janë të parkuara tre makina të cilat kanë të njëjtin problem dhe që po presim ndërrimin e gomave”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme