Mesazhi i IKShPK-së pas tubimit të Mozzikut

Prishtinë | 10 Gus 2020 | 11:30 | Nga Ekonomia Online

Reperi Mozzik të shtunën ka mbajtur një tubim në Pejë duke shpërndarë CD-në e tij më të re për fansat e tij.

Por, me këtë rast ai ka rrezikuar vetën dhe pjesëmarrësit e tjerë, duke rritur kështu mundësinë e përhapjes së COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dhënë mesazh duke bërë thirrje që të mos ketë tubime të tilla.

“Jo tubime. Virusi vret”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme