Mesazhi prekës i nënës që humbi fëmijën tragjikisht në Prishtinë

Prishtinë | 11 Sht 2021 | 20:55 | Nga Ekonomia Online

Sot ka ndodhur një aksident trafiku në orët e mëngjesit ku tragjikisht ka humbur jetën një fëmijë 1-vjeçar.

Një kamionetë dyshohet se ka goditur një fëmijë në rrugën “Mehmet Ali Vironi” në Prishtinë.

Përveç policisë lajmin për këtë ngjarje tragjike e ka bërë të ditur edhe nëna e fëmijës përmes një postimi në Facebook.

Sipas Policisë fëmijë nuk ka mundur tu bëjë ballë lëndimeve dhe ka ndërruar jetë. Ndërkaq, ngasësi i kamionetës është dërguar në ndalim për 48 orë.

“Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një automjet (kamionetë) dhe një këmbësor (i lindur 2020). Si pasojë e këtij aksidenti lëndime të rënda trupore ka pësuar këmbësori, i cili nuk ka mundur tu përballojë lëndimeve dhe i njëjti, ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, ngasësi i automjetit është ndaluar për 48 orë, ndërkohë që po punohet në ndriqimin e rrethanave të aksidentit”, ka njoftuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës. Flora Ahmeti.

Të ngjashme