Meta të mërkurën shkon për ngushëllime tek familja Abazi në Gjilan

Prishtinë | 03 Dhj 2019 | 16:15 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, të mëkurën viziton Gjilanin.

Gjatë vizitës së tij Meta do të shkojë për ngushëllime tek familja Abazi, ku si pasojë e tërmetit të madh 6.4 shkallë humbën jetën Isa Abazi dhe Shemsedin Abazi.

Tërmeti i 26 nëntorit la pasoja la pasojë të mëdha në njerëz si dhe rrënoi objekte të shumëta.

Si pasojë e tërmetit kanë vdekur 52 persona dhe janë plagosur mbi 600 persona, njofton Komuna e Gjilanit.

Në ora 13:00, presidenti Meta, kryeministri Haradinaj dhe kryetari Haziri do tëqëndrojnë në familjen Abazi për vizitë ngushëlluese.

Ndërkaq, në ora 13:15, kryetari Lutfi Haziri pret në takim në zyrën e tij presidentin Meta dhe kryeministrin Haradinaj, e më pas do të ketë prononcim për media.

Të ngjashme