Milaim Zeka tregon për punën në RTK: Kam kontratë, po veç shkoj pi kafe në mëngjes e dal

Prishtinë | 13 Jan 2022 | 09:35 | Nga Ekonomia Online

Gazetari Milaim Zeka ka treguar se ka kontratë aktive në Radio Televizionin e Kosovës, por se i mungojnë kushtet për punë.

Zeka thotë se çdo mëngjes shkon në punë e pi një kafe dhe largohet, pasi nuk ka vend për tu ulur.

Sipas Zekës, menaxhmenti ka futur njerëz të rinj në punë duke i lënë punëtorët e tjerë pa karrige e kompjuter.

“Unë e kam kontratën e punës në RTK, unë shkojë çdo ditë në punë pi kafe dhe dal a din pse, sepse unë nuk kam as karrige as nuk kam kompjuter thjesht nuk kam vend ku të ulem. Kanë pru njerëz të rinj e na kanë lanë neve pa karriga”, tha Zeka në kanal 10.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme