Ministri Berisha falënderon Turqinë për ndihmën e dhënë Kosovës, në veçanti ndaj FSK-së

Prishtinë | 01 Mar 2019 | 17:00 | Nga Ekonomia Online

Ndërsa, diplomati turk,Çagri Sakar, pasi ka uruar ministrin Berisha, për miratimin e Ligjeve për Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-së, ia përcjelli edhe një Letër urimi, për miratimin e Ligjeve, për Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në, nga Ministri i Mbrojtjes të Republikës së Turqisë, z. Hulusi Akar, njofton Ministria e Mbrojtjes përcjellë Klan Kosova.

“Turqia do të vazhdojë me përkrahjen për Forcën e Sigurisë së Kosovës, si me përkrahje financiare për ushtrinë, ashtu edhe me programet për shkollimin dhe trajnimin e oficerëve dhe ushtarëve të FSK-së, në akademitë ushtarake turke”, tha thënë ambasadori Sakar.

Ai gjithashtu ka njoftuar se ministri i Mbrojtjes së Turqisë, së shpejti do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme