Reagon ministri Veliu: Policia do të hetojë të gjitha rrethanat që quan në vrasjen në Gjilan

Prishtinë | 18 Shk 2020 | 19:46 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z.Agim Veliu, është thellësisht i prekur nga ngjarja tragjike në Gjilan, ku për pasojë gjetën vdekjen pesë anëtarët e familjes Bllaca nga qyteti i Gjilanit.

Në këto momente tragjike Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, është pranë familjeve të viktimave të cilët humbën jetën, me bindjen e thellë që me të gjitha mekanizmat shtetërore të sigurisëdo të zbardhin shkaqet e vrasjes.

MPBAP që prej momentit që ka ndodhur rasti, ka angazhuar të gjitha institucionet e Sigurisë, si Policinë e Kosovës dhe Inspektoratin Policorë të Kosovës, në mënyrëqë të shikohen të gjitha rrethanat që quan në kryerjen e kësaj vrasje.

MPBAP, do të përdorë të gjitha kapacitetet e saj institucionale që raste të tilla, ku përfshihen zyrtarë policorë në akte kriminale, të mos përsëriten më.

Ministri Veliu, në emër të MPBAP-së i shprehë ngushëllime familjes Bllaca për humbjen e më të dashurve të tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme