Ministri Lekaj thotë se Ligji për Specialen duhet të shfuqizohet

Prishtinë | 05 Jan 2018 | 11:36 | Nga

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, i cili mban edhe postin e ministrit të Infrastrukturës në qeverinë Haradinaj, ka bërë me dije se Ligji për Gjykatën Speciale duhet të shfuqizohet.

Ai në një intervistë për “Epoka e Re” ka thënë se iniciativa e deputetëve për këtë çështje është e drejtë dhe duhet të përkrahet.

Sipas Lekajt, pas shfuqizimit të këtij ligji Kosova duhet ta formojë një gjykatë e cila duhet të merret me rastet e supozuara.

Lekaj nuk beson se një veprim i tillë mund t’i ftohë raportet me ndërkombëtarët, kurse ka shtuar se LDK-ja kundërshtimin po e bën për përfitime politike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme