Ministri Lluka përkujton viktimat e 11 shtatorit

Prishtinë | 11 Sht 2018 | 10:32 | Nga

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka bërë homazhe në përkujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai ka vendosur lule për rreth 3000 viktimat.

“Sot vendosëm lule për të nderuar rreth 3000 viktima të 11 Shtatorit. Populli Amerikan i dha shumë Kosovës, i solli lirinë dhe vazhdon të ndihmoj në shtetndërtim. Përjetësisht falënderues!

Today we honored the victims of 9/11. American people gave so much to Kosovo. They brought freedom to us and continue to help and carry us toward a better state. Always thankful!”, shkruan Lluka në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme