Ministrja Gërvalla reagon pas aksidentit tragjik në Bullgari

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 10:28 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka reaguar pas vdekjes së dhjetëra qytetarëve të Maqedonisë së Veriut në aksidentin tragjik me autobus në Bullgari.

Gërvalla ka shprehur ngushëllime dhe u ka ofruar mbështetje institucioneve të Maqedonisë së Veriut.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e dhjetëra qytetarëve nga Maqedonia e Veriut në aksidentin tragjik në Bullgari. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe lutem që të lënduarit të shërohen sa më parë. Kosova do të jetë pranë qytetarëve dhe institucioneve të Maqedonisë së Veriut në këtë moment të kobshëm”, ka shkruar Gërvalla.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme