Ministrja Haxhiu merr dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19

Prishtinë | 29 Kor 2021 | 20:36 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka marrë sot dozën e parë të vaksinës kundër Coronavirusit.

Kështu ka bërë të ditur Haxhiu përmes një postimi në Facebook ku ka ftuar qytetarët që të vaksinohen.

“Sapo mora dozën e parë të vaksinës kundër Covid 19.Është në duart tona ruajtja e shëndetit dhe shpëtimi i jetëve prandaj ftoj të gjithë qytetarët të vaksinohen!Falënderime të përzemërta për punën e mirë të punëtorëve shëndetësor dhe vullnetarëve në qendrat e vaksinimit”, ka shkruar Haxhiu.

Postimi i plotë:

Sapo mora dozën e parë të vaksinës kundër Covid 19.

Është në duart tona ruajtja e shëndetit dhe shpëtimi i jetëve prandaj ftoj të gjithë qytetarët të vaksinohen!

Falënderime të përzemërta për punën e mirë të punëtorëve shëndetësor dhe vullnetarëve në qendrat e vaksinimit.

Bashkë i’a dalim!

Të ngjashme