MIT: Nga 1 qershori fillon matja e emetimit të gazrave të automjeteve

Prishtinë | 01 Qer 2019 | 12:57 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit përmes një komunikate për media ka njoftuar, se nga sot fillon matja e emetimit te matjes se gazrave te automjeteve.

Të nderuar,

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit  ju njofton për fillimin e implementimit të matjes së gazrave të automjeteve.

Është shumë e rëndësishme që qytetarët të jenë të informuar për rëndësinë e këtij procesi që buron nga Udhëzimi Administrativ.

Presim bashkëpunimin tuaj, në misionin e informimit të qytetarëve.

Në vazhdim gjeni linkun e videos informuese.

https://we.tl/t-Pp8zjFvpCs

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme