Mot me diell dhe vranësira

Prishtinë | 17 Sht 2017 | 09:19 | Nga

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet lartë, mbi vlerat e normales, sikurse edhe indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme