Mot kryesisht me diell

Prishtinë | 17 Sht 2018 | 07:59 | Nga

Edhe gjatë kësaj jave vazhdon të mbajë mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell.
Temperaturat e ajrit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 8C deri në 11C, e maksimalet nga 26C deri në 28C.

Edhe gjatë javës në vijim vendi ynë mbetet nën ndikimin zonave më stabile anticiklonike, që do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të ngrohtë dhe kryesisht me diell.

Sipas parashikimeve të fundit, pas datës 23 dhe 24 shtator, ka tendenca të përkeqësimit të motit me depërtimin e masave të ftohta ajrore që do të zbresin ndjeshëm temperaturat nën vlera mesatare.

17.09 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

18.09 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

19.09-21.09 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme