Mot me diell dhe temperatura të larta

Prishtinë | 06 Gus 2019 | 08:02 | Nga Ekonomia Online

Gjatë kësaj jave vendin tonë do ta përshkojë vala e të nxehtit afrikan.

Moti do të jetë kryesisht me diell dhe temperatura të larta.

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell. Temperaturat pritet të arrijnë deri në 30 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga perëndimi dhe veriperëndimi 1-4m/s. Indeksi UV: 8. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme