Mot me diell dhe vranësira

Prishtinë | 02 Maj 2021 | 08:07 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur parashikimin e motit për ditën e sotme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do të ketë mot me diell dhe vranësira.

Sipas njoftimit të IHK-së, bëhet e ditur se temperaturat minimale do të jenë nga 10-14 gradë Celsius, derisa ato maksimalet do të jenë 23-25 gradë Celsius.

“Të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme