Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 14:03 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën parashihet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas njoftimit, vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me shi të intensitetit të dobët.

Të enjten do të mbajë mot kryesisht i qetë dhe me diell. Prezenca e vranësirave mund të jetë vetëm përgjatë viseve malore, por reshje shiu nuk parashihen.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme