Mot me diell në dy ditët e ardhshme

Prishtinë | 08 Pri 2021 | 17:58 | Nga Ekonomia Online

Në dy ditët e ardhshme moti në Kosovë do të jetë kryesisht më diell.

Sipas njoftimit të Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të jenë ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-15 gradë Celsius.

“Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik. Në këto kushte anticiklonike do të mbajë mot me pak vranësira dhe kryesisht me diell. Mëngjeset do të jenë relativisht të ftohta edhe për gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit, kështu që në orët e para të ditës dhe gjatë natës parashihen ngrica të cilat do t'i rrezikojnë pjesëmarrësit në komunikacion. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga juglindja”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme