Mot me diell në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Prishtinë | 27 Tet 2020 | 17:59 | Nga Ekonomia Online

Në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të sillen nga 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mestarë nga drejtimi i verilindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme