Mot me diell, temperaturat deri në 30 gradë

Prishtinë | 11 Sht 2020 | 07:15 | Nga Ekonomia Online

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i qetë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë për shkak të insolacionit të gjatë.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme