Moti befasues sot në Kosovë

Prishtinë | 18 Gus 2016 | 09:03 | Nga

Mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.
Kështu do të jetë sot gjatë ditës nëpër Kosovë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat maksimale do të arrijnë në 30 gradë celsius, që do të jenë në komunën e Gjakovës, ndërsa ato minimale në 15 gradë, në komunën e Podujevës.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme