Moti i vranët dhe me intervale me diell sot në Kosovë

Prishtinë | 14 Nën 2020 | 08:16 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur përmes një komunikate për media se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Dita e shtune parashihet me mot të vranët dhe intervale me diell. Temperaturat minimale parashihen të jenë të ngjashme por maksimalet për 1-2 gradë më të larta”, thuhet në njoftim.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme