Moti në bregdetin shqiptar

Prishtinë | 14 Qer 2017 | 08:59 | Nga

Moti në Shqipëri pritet të jetë i kthjellët me shtim vranësirash në mesditë dhe pasdite, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të dobëta të shiut në pjesën veriore.

Baza e reve të ulta 1000metër. Era do të jetë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 2-12m/sek. Deti i forcës 4me lartësi vale 2.2 metër. Shikimi 10km-20km.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore 16°/31°C

Vendet e ulta 17°/35°C

Vendet bregdetare 20°/34°C

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme