Moti për ditët në vazhdim

Prishtinë | 01 Pri 2018 | 12:05 | Nga

Mëngjesin e së hënës temperaturat minimale mund të shkojnë deri në 0 gradë në disa pjesë të Kosovës, ndërsa maksimalja do të jetë 14 gradë.

Pastaj 7 ditë të tjera pritet të kemi mot të nxehtë me temperaturat maksimale që do të sillen prej 18 deri 20 gradë, me përjashtim të premtes, kur maksimalja do të jetë 10 gradë e do të ketë edhe reshje shiu, raporton Arbresh.info.

Javën e tretë të prillit pritet të ketë temperatura më të ulëta dhe për 5 ditë do të ketë edhe reshje shiu.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme