Moti për fundjavë

Prishtinë | 23 Sht 2016 | 19:24 | Nga

Mot me diell dhe kryesisht i qetë do të mbajë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.
Mëngjesi, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të jetë relativisht i ftohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Amplitudat në fushat barike do të shënojnë ngritje duke e mbajtur këtë gjendje stabile të motit. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Në bazë të ecurive sinoptike mot kryesisht i ngjashëm do të na shoqëroj deri në fund të këtij muaji, me temperatura kryesisht të ngjashme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme