Moti për sot

Prishtinë | 16 Qer 2019 | 08:40 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë Celsius, përcjell lajmi.net.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”. 

Të ngjashme