Moti për sot

Prishtinë | 03 Gus 2019 | 08:23 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, reshjet do të jenë më të theksuara dhe parashihet ta përfshijnë gjithë territorin e vendit.

Në fushat barike gradualisht pritet të ketë rënie, derisa grafiku në fushat termike nuk do të pësoj ndryshime të mëdha.

Vlera minimale e temperaturave do të lëvizë ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihe të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-11m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme