Moti për sot

Prishtinë | 11 Gus 2019 | 07:15 | Nga Ekonomia Online

Instituti Metorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Temperaturat minimale dhe maksimale mbeten të ngjashme, por në fushat barike do të ketë rritje të lehta.

Indeksi UV mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj kontakti me diellin nga ora 10-17 mundësisht të jetë sa ma i kufizuar. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme