Moti për sot

Prishtinë | 14 Qer 2022 | 07:44 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë ditë pritet stabilizim i masave të ajrit, pasi në fushat barike pritet rritje e ngadalshme dhe orët me diell do të jenë më shumë të pranishme.

Temperaturat minimale do të lëvizin midis 11-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet, ndërmjet 23-25 gradë.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9m/s.

Të ngjashme