Moti për sot

Prishtinë | 04 Tet 2022 | 07:33 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë sot gjatë ditës do të mbajë mot me diell, ndërkaq mengjesi do të jetë i freskët dhe në shumë vende mund të paraqiten edhe mjegullm, kryesisht në ultësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësira do të ketë vetëm në stadet e larta të Troposferës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-20 gradë celsius”.

Kushtet biometeorologjike do të jenë të mira gjatë gjithë javës. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Të ngjashme