Moti për sot dhe tri ditët e ardhshme

Prishtinë | 19 Jan 2021 | 07:06 | Nga Ekonomia Online

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe gjatë ditëve të ardhshme. Mëngjeset do të jenë të ftohta e në mbrëmje do të ketë mundësi edhe për reshje shiu.

19.01 – Pjesërisht vranët, e në mbrëmje kthjellime.  Në mëngjes shumë ftohtë.

20.01 – Mot i ftohtë, me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. 

21.01 – Kryesisht me vransira.  Në mëngjes ftohtë.  Mbrëmjes në perëndim të vendit mundësi për reshje shiu.

22.01 – Kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu, që më vonë në mbrëmje shtrihen edhe në pjesë tjera të vendit.

Temperaturat e ajrit gradualisht në rritje, me minimale që zbresin deri në -12C të martën, e deri të premte rriten edhe në +2C. Maksimalet gradualisht në rritje nga -4C deri në 8C ditën e premte.

Do të fryj erë e lehtë nga krahu verior 1-5m/s, e në pjesën e dytë të javës nga juglindja e lehtë dhe mesatare 2-8m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes lartë mbi vlera normale, e më pas në rënie.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme