Moti sot deri në 27 gradë, kujdes nga rrezet e diellit nga ora 9-17

Prishtinë | 05 Gus 2019 | 09:17 | Nga Ekonomia Online

Vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikimin e masave anticiklonike të cilat do të mbesin të stacionuara mbi Gadishullin e Ballkanit për gjatë gjithë javës.

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lë lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë celsius.

Kushtet biometeorologjike nuk do të jenë të favorshme, prandaj kontakti direkt me rrezet e diellit nga ora 9-17 mundësisht të jetë sa më i kufizuar.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme