Moti sot, i vranët dhe me diell

Prishtinë | 22 Nën 2020 | 08:41 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në -1 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, maksimalja e ditës parashihet të lëvizë ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Bëhet e ditur se do të frjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme