Moti sot i vranët e me mjegull

Prishtinë | 18 Jan 2020 | 08:34 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me ditët e fundit.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, cilësia e ajrit gjithashtu mbetet në vlerat e pashëndetshme, kryesisht në orët e mesditës dhe në mbrëmje. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme