Moti sot mbi vendin tonë

Prishtinë | 04 Tet 2017 | 08:09 | Nga

Mbi vendin tonë sot do të mbajë me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, mund të sjellin riga të dobëta shiu, por jo në gjithë territorin e vendit, kryesisht në viset me lartësi të larta mbidetare.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri 8m/s”, bën të ditur IHMK-ja.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme