Moti sot me vranësira dhe shi

Prishtinë | 05 Maj 2019 | 09:04 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshej shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës parashihen që vende-vende të shoqërohen me reshje shiu. Reshje shiu parashihen edhe ditën e diele”, thuhet në njoftim, përcjell lajmi.net.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënoj rënie, nën vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-11m/s.

Të ngjashme