Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 19 Sht 2022 | 08:15 | Nga Ekonomia Online

Javë më e ftohtë, kohëpaskohe me reshje lokale shiu, parashikon “Prishtina Weather”.

Nga dita e martë do të mbajë mot më i ftohtë me vransira e intervale me diell. Të mërkurën dhe enjten ka gjasa edhe për reshje të pakta lokale shiu.

Qarkullimi i mirë ajror edhe ndihmon që ndotësit ajror të mbesin më të shpërndarë, ndërsa indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera të pranueshme dhe të mira.

Të ngjashme