Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 12 Maj 2018 | 09:23 | Nga

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ngrohtë, pasdite ka mundësi të ketë stuhi vende-vende.

Sipas IHK-së, temperatura e mëngjesit do të jenë nga 10 deri në 16, kurse më e larta e ditës nga 24 në 29 gradë.

Në pjesën më të madhe të vendit, pjesa më e madhe e ditës do të jetë kryesisht me diell, me re lokale dhe me reshje të mundshme e stuhi afatshkurtëra.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme