Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 12 Nën 2017 | 10:12 | Nga

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i ndryshueshëm. Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi deri 8m/s.

Në javën tjetër pritet të ketë kushte tjera meteorologjike, ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstremale dhe reshje shiu e bore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme